O nás

Zdravíme tě!

Jsme Monika a Kristýna. Dvě kamarádky, které se znají od dětství. A od dětství spolu tvoří. Sezónnost a lokálnost se prolíná do našich projektů stejně tak i do toho,  co máme na talíři.

DE363E22-8886-4DE7-87C1-C82E7DAC3D72

Od mala na vsi obklopené přírodou jsme trávily většinu času s prarodiči, kteří v nás rozvíjeli tvořivost. Sezónnost byla základem života. V srpnu na žně se sklízelo obilí,  4.prosince se dávaly do vázy větvičky barborky, aby na Štědrý den vykvetly.

Na narozeniny i Vánoce jsme dostávaly dárky vyráběné členy rodiny. Papírové divadlo s oponou a všechny loutky na špejli mám stále schované pod postelí v krabici. 

Tak jako se předávají tradiční řemesla, chceme předat kus našeho dětství a pohled na přírodu a vše tak uchovat v podobě knihy. Aby se k ní každý mohl vracet. A předávat ji dál. 

O knize

Kniha inspirovaná přírodou. A naším dětstvím.

Kniha je rozdělena na 4 roční období - jaro, léto, podzim, zima. V každém období jsou tématické hry a tvoření podle toho, co zrovna příroda nabízí. Takže na jaře budeš tvořit věnec z kočiček nebo barvit vajíčka přírodními barvami, v létě si vyrobíš čelenku z travin nebo náramek přátelství, na podzim si zahraješ šipkovanou a postavíš domeček pro lesní víly a skřítky a v zimě vyrobíme papírové ozdoby nebo třeba adventní věnec. Postupy jsou psané s lehkostí a na každé stránce najdeš ilustraci, která tě pohladí.

Taková kuchařka na hry a tvoje tvoření.

Naučíme tě přírodu vnímat všude okolo sebe. Kreativně, hravě a s dětskou otevřeností. Kniha, která tě bude doprovázet a inspirovat celé roky.

Dětem přináší inspiraci, rodičům vrací živé vzpomínky na dětství.